Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Tesla işçi çıkarıp fiyatları düşürdü

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla; Çin, Almanya ve ABD gibi büyük pazarlarda bazı modellerinin fiyatlarında indirim yaptı. İndirimin faturası ise işçilere kesildi.

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, büyük pazarlarda yer alan Çin, Almanya ve ABD'de bazı otomobil modellerinin fiyatlarında indirim yaptı. Ancak bu indirimler, şirketin işçi çıkarmasıyla dengelendi.

Tesla'nın internet sitesinde yer alan güncel fiyat listelerine göre, Çin'de Model 3 otomobilin başlangıç fiyatı 14 bin yuan (yaklaşık 1932 dolar) düşürülerek 231 bin 900 yuan (yaklaşık 32 bin dolar) oldu. Almanya'da ise arkadan itişli Model 3'ün fiyatı 42 bin 990 avrodan 40 bin 990 avroya indirildi. ABD'de ise Model Y, Model X ve Model S modellerinin fiyatlarında 2 bin dolarlık bir indirim yapıldı.

Ayrıca, Tesla'nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki diğer birçok ülkede de fiyat kesintilerine gittiği belirtiliyor. Bu indirimler, Tesla'nın ilk çeyrekte 2020'den bu yana ilk kez düşen satışlarına bir tepki olarak görülüyor.

Tesla'nın mali zorluklarla karşı karşıya olduğu ve küresel olarak zayıflayan talebin etkilerini hissettiği bildiriliyor. Bu bağlamda, Tesla geçtiğimiz günlerde Almanya'nın Berlin yakınlarındaki Grünheide'deki giga fabrikasında 400 çalışanın işten çıkarılacağını duyurdu. Ayrıca, aynı fabrikada çalışan yaklaşık 300 geçici işçiyle de yolların ayrılacağı açıklanmıştı. Tesla'nın Grünheide tesisinde toplamda 12 binden fazla kişi çalışıyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN