Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ocak 2024 Pazartesi

Suudi Arabistan’a Eurofighter satışına yeşil ışık

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Husilerin İsrail’e attığı roketleri gerekçe göstererek “İngiltere’nin Suudi Arabistan’a Eurofighter satışına karşı durmayacağız” dedi.

dpa’nın haberine göre; Kudüs’te İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ile görüşen Baerbock, daha sonra basın açıklaması yaptı. Suudi Arabistan’ın Husiler tarafından İsrail’e atılan roketleri durdurarak İsrail’in güvenliğine katkıda bulunduğunu savunan Bakan Baerbock, “Alman hükûmeti, İngiltere’nin Suudi Arabistan’a daha fazla Eurofighter verme fikrine karşı durmayacak” dedi.

Almanya, daha önce Suudi Arabistan’a silah satışına karşı çıkıyordu. Eurofighter da İngiltere, İtalya, İspanya ve Almanya’nın ortak projesi olduğundan, satışı için bu 4 ülkenin onayı gerekiyordu.

Geri Dön 08 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN