Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Spahn, Scholz'u topa tuttu

CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn, Başbakan Olaf Scholz'u 'korkaklıkla' suçlayarak sert eleştirilerde bulundu.

Almanya'da siyasi arenada yaşanan son gelişmeler, Birlik (CDU/CSU) Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn'ın Başbakan Olaf Scholz'u hedef alan eleştirileriyle daha da alevlendi.

“Scholz’dan korkunun kokusunu alabiliyorsunuz”

Spahn, n-tv kanalında yaptığı açıklamalarda, Başbakan Scholz'u Ukrayna'ya yeterli desteği sağlayamamakla suçladı ve onu çekingenlikle itham etti. Spahn, Scholz'un davranışlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Avrupa'nın en büyük ulusunun korkak bir lider tarafından yönetildiği izlenimini verdiğini savunarak,"Olaf Scholz'un sorunu, onda korkunun kokusunu alabilmenizdir" ifadesini kullandı.

Spahn, güçlü liderliğin, etrafına güven yaymak ve müttefiklerle sağlam ilişkiler kurmakla mümkün olduğunu belirterek, Scholz'un bu konuda başarısız olduğunu ifade etti. Özellikle, Fransa ve Birleşik Krallık gibi önemli Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin bozulmasından ve sırların gelişigüzel ifşa edilmesinden Scholz'u sorumlu tuttu. Spahn, bu durumun Ukrayna'nın acil ihtiyaç duyduğu askeri ve siyasi desteğin sağlanamamasına yol açtığını vurguladı.

"Hükûmete güvensizlik arttıkça, aşırı sağa eğilim artıyor"

Eleştirilerini daha da derinleştiren Spahn, Alman halkı arasında artan memnuniyetsizliğin ve hükûmete olan güvenin azalmasının, seçmenleri aşırı sağcı ve radikal partilerden yana tercih yapmaya ittiğini belirtti. Bu durumun, toplumda kızgınlık ve hayal kırıklığına neden olduğunu söyleyen Spahn, çözümün partilerin yasaklanması veya aşırı sağcı olarak sınıflandırılması değil, halkın güvenini yeniden kazanmak olduğunu ifade etti.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN