Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
06 Nisan 2023 Perşembe

Sosyal yardım alanlara mahkemeden iyi haber

Berlin-Brandenburg Eyalet Sosyal Güvenlik Mahkemesi, İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun (Jobcenter) Hartz IV alan kiracılardan daha pahalı ev kiralayanların da kirasının tamamının ödenmesine hükmetti.

Sosyal yardım alanlara mahkemeden iyi haber

Almanya’da Berlin-Brandenburg Eyalet Sosyal Güvenlik Mahkemesi, emsal bir karara imza atarak İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun sosyal yardım alanların kirasını yüksek bulsa dahi ödemesine karar verdi. 

Daha önce kurum, sosyal yardım alan bir kadının kirasının yüksek olduğunu gerekçe göstererek ödemeyi reddetmişti. Yalnız başına oturan kadının kirasının sadece 480 avroluk kısmını ödemek istemişti. Mağdur ise konuyu ‘Berlin’de uygun fiyatlı konut bulmanın zor olduğu’ gerekçesiyle mahkemeye taşımıştı.

Berliner Zeitung’da yer alan habere göre; mahkeme, kiranın tamamının ödenmesine hükmetti. Mahkemenin bu kararı, Federal Sosyal Güvenlik Mahkemesi’ne taşınabilecek.

345 bin konut açığı var

Berlin Senatosu'nun 2019 tarihli raporuna göre; Berlin konut piyasasında, sadece tek kişilik haneler için 345 bin konut açığı var. Bu nedenle mahkeme kadının bulduğu evine dairelik büyük bir arz açığı var.

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN