Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2023 Cumartesi

Sol Parti'den haftada 4 gün çalışmaya destek

Alman Metal İşçileri Sendikası'nın 'haftalık 4 gün çalışma' önerisine Sol Parti'den destek geldi.

Alman Metal İşçileri Sendikası IG Metall, toplu sözleşme pazarlıklarında haftada 5 yerine 4 gün çalışma ile haftalık çalışma süresinin 35 saatten 32 saate düşürülmesini talep ettti.

Sendikanın bu talebine Sol Parti'den destek geldi. DPA’ya konuşan Sol Parti Eş Başkanı Martin Schirdewan, “Haftada dört gün çalışma modeli boş bir fantezi değil, zaten dünyada bunu uzun süredir uygulayan ülkeler var" dedi.

İsveç, İzlanda ve Belçika'dan edinilen deneyimlere atıfta bulunan Schirdewan, “Bu ülkelerdeki örnekler, haftada dört gün çalışmanın iş yükünü azalttığını ve üretkenliği artırdığını gösteriyor. Bu model; yaşamak için daha fazla zaman ve daha az stres demek” diye konuştu.

Geri Dön 15 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN