Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

Sıcaklardan ölenlerin sayısı trafik kazasında ölenleri geçti

Robert Koch Enstitüsü'nün raporuna göre, 2022 yılında sıcak hava nedeniyle ölenlerin sayısı, trafik kazasında ölenlerin sayısını geçti.

Sıcaklardan ölenlerin sayısı trafik kazasında ölenleri geçti

Almanya'da Robert Koch Enstitüsü'nün verilerine göre, 2022 yılında aşırı sıcak hava nedeniyle 8 binden fazla kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam, aynı yıl içinde trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısından daha yüksek.

Bakımevleri özellikle risk altındaki yaşlıları aşırı sıcaklardan daha iyi koruyabilmek için ek finansal destek talep etti. Alman Meteoroloji Dairesi (DWD) Tıbbi-Meteoroloji Merkezi Başkanı Andreas Matzarakis, yaşlıların daha az terleme ve su tüketme eğiliminde olduğunu ve bu durumun aşırı ısınma ve dehidrasyon riskini artırdığını vurguladı.

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) tarafından sunulan Almanya'daki trafik kazaları istatistikleri raporuna göre, bu yılın ilk yarısında toplamda yaklaşık 1,22 milyon kaza meydana geldi. Bu kazalarda 167 bin kişi yaralandı ve 1.270 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, 1,09 milyon kaza maddi zarara yol açtı.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN