Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

Savaşın kazananı Rheinmetall

Alman savunma sanayi devi Rheinmetall, Ukrayna'daki savaşın etkisiyle aldığı siparişlerle rekor seviyelere ulaştı.

Nisan-haziran döneminde yaklaşık 1,5 milyar avro ciroya ulaşan şirket, geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 6'dan fazla artırdı. Rheinmetall, silah, tank, top, askeri araçlar, uçaksavarlar ve askeri mühimmat üreticisi olarak öne çıkıyor. Vergi sonrası geliri 73 milyon avroya ulaşan şirket, 2023 Haziran itibarıyla aldığı sipariş tutarını yüzde 17 artışla 30,1 milyar avroya çıkardı. Federal Ordu ile yapılan uzun vadeli top ve tank cephanesi sözleşmeleri bu büyümeye büyük katkı sağlıyor.

Rheinmetall, Ukrayna savaşında önemli bir rol oynayan hava savunma tankları için talep edilen 35 milimetrelik mermilere özellikle odaklandı. Şirket, Ukrayna'ya 300 bin mermi göndermeyi planlıyor. Ayrıca, Alman hükûmeti tarafından finanse edilen askeri destek kapsamında Rheinmetall, Ukrayna'ya eski tankları yenileyerek kullanıma uygun hâle getirme amacında.

Rheinmetall geçtiğimiz ay, Rusya'nın tehditlerine rağmen Ukrayna'da bir tank fabrikası kurma kararlılığını açıklamıştı. Ancak Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Rheinmetall'ın bu adımı atması durumunda Ukrayna'da meşru bir hedef hâline geleceğini belirtti. Rheinmetall Yönetim Kurulu Başkanı Armin Papperger ise Ukrayna'da fabrika kurma planlarının kararlılıkla sürdüğünü ve önceliklerinin Ukraynalı ortaklarını desteklemek olduğunu ifade etti. Yaklaşık 200 milyon avroyla yılda 400 Panther tipi tank üretecek bir Rheinmetall fabrikasının Ukrayna'da kurulacağı belirtildi.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN