Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2024 Perşembe

Sanayiciler grevden endişeli

Sanayiciler ve ekonomistler, demiryollarında dün gece başlayan grevin ekonomik etkileri konusunda endişelerini dile getirdi.

Sanayiciler grevden endişeli

Almanya genelindeki uzun demiryolu grevinin ekonomik etkileri konusunda uzmanlar endişeli. Alman Otomobilciler Birliği (VDA), GDL'nin 6 günlük grevinin Almanya ve Avrupa'daki taşımacılığı, dolayısıyla da Alman otomotiv endüstrisindeki şirketleri zorlayacağına dikkat çekti.

Alman Kimya Sanayi Birliği (VCI), şirketlerin lojistik hizmet sağlayıcılarıyla esnek çözümler geliştirdiğini ancak demiryolu lojistiğindeki kısıtlamaları ve gecikmeleri kısmen telafi edebileceğini belirtiyor.

Commerzbank Başekonomisti Jörg Kraemer ise grevin taşımacılık sektörüne günde 30 milyon avroya mal olabileceğini hesaplayarak, tedarik sorunları nedeniyle fabrikaların üretimi durdurması durumunda daha büyük zararların olabileceğini ifade etti. Kraemer, makinist grevinin Almanya'nın zaten zedelenmiş olan imajını daha da kötüleştirdiğine dikkat çekti.

Toplam maliyet 1 milyar avroyu bulabilir

Demiryollarındaki grevin günlük maliyetinin 100 milyon doları bulabileceği ifade edildi. GDL'nin başlattığı grev, ülke tarihindeki en maliyetli grev olma potansiyeli taşıyor. Grevin tedarik zincirinde zaten var olan sorunları büyüttüğünü ve bu durumun, şirketlerin malzeme eksikliği nedeniyle üretimlerini sınırlamak zorunda kalmasından dolayı üretim kaybına neden olabileceğine işaret eden Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) Konjonktür Araştırmaları Başkanı Michael Grömling, grev süresince maliyetlerin katlanarak artacağını ve kısa sürede 1 milyar avroyu aşabileceğini belirtti.

Ülkedeki bazı siyasetçiler ise gelecekte benzer grevleri önlemek için yasaların sıkılaştırılmasını talep ediyor.

Geri Dön 25 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN