Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Aralık 2023 Cuma

Postalar artık daha yavaş teslim edilecek

Almanya'da Posta Yasası'nda, mektupların daha yavaş ama güvenilir bir biçimde ulaşması adına değişiklik öngören düzenlemeler yapıldı.

Postalar artık daha yavaş teslim edilecek

Almanya'daki trafik ışığı koalisyonu, Posta Yasası'nda yapılacak değişiklikler üzerinde anlaşmaya vardı. Kabine, Federal Ekonomi Bakanlığı'nın bu yöndeki teklifini onayladı. Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, reformun şehir ve kırsal alanlardaki insanlara kapsamlı ve uygun fiyatlı mektup ve paket tedariki sağlayacağını belirtti. Reformun, gelecek yılın baharında tamamlanması bekleniyor.

Yeni düzenlemelerle, posta hizmetinin mektup teslimat süreleri değişecek. Mektup taşımacılığında gece uçuşlarının azaltılması planlanıyor, böylece posta maliyetlerinin düşürülmesi amaçlanıyor. Mevcut kurallara göre, postanenin bugün gönderilen mektupların yüzde 80'ini bir sonraki iş gününde teslim etmesi gerekiyor, ancak yeni teklif, mektupların yalnızca yüzde 95'inin üçüncü iş gününe kadar, ve yüzde 99'unun dördüncü iş gününe kadar teslim edilmesini öngörüyor.

Bu değişiklik, mektupların daha yavaş ama güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. Bu reformun Federal Meclis ve Federal Konsey tarafından onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 22 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN