Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

Perakendeciler ‘kara kış’ için karamsar

Ekonomi Araştırma Enstitüsü’nün (Ifo) ağustos ayı anketine göre perakendeciler önümüzdeki aylar için oldukça karamsar. Özellikle küçük işletmeler ve serbest meslek sahipleri kış dönemi için oldukça endişeli.

Ifo Enstitüsü anketine göre; iş ortamı barometresi 0,7 düşerek -12,8 puanlık rekor bir seviyeye geriledi. Ifo Enstitüsü Başkanı Klaus Wohlrabe, "Maalesef şu anda çok az düzelme umudu var. Gelecek aylar için, perakendeciler arasında endişe çok derin” dedi. 

Özellikle perakendecileri çok zor aylar beklediğini söyleyen Wohlrabe, yüksek enflasyon ve enerji krizinin etkisi ile satın alma gücünün düştüğüne dikkat çekti. Wohlrabe, “Sadece yüksek fiyatlar değil, aynı zamanda tedarik zincirindeki aksaklıklar da tüm Alman ekonomisinde kötü bir ruh hâline neden oluyor” dedi.

Ifo Ekonomi Sorumlusu Timo Wollmershäuser, yaz aylarında Rusya'dan gelen gaz arzındaki kesintilerin ve sert fiyat artışlarının, koronavirüs salgını sonrası ekonomik toparlanmayı yerle bir ettiğini söyledi.

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN