Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

PCR testleri devlete iki kat daha pahalı satılıyor!

Aşı, test ve uyarı aplikasyonlarının devlete maliyeti 220 milyon avronun üzerinde. Yapılan bir araştırmaya göre devlet, PCR testlerini iki kat daha pahalıya satın alıyor. 

PCR testleri devlete iki kat daha pahalı satılıyor!

WDR, NDR ve Süddeutscher Zeitung'un ortaklaşa yaptığı araştırmaya göre; test, aşı ve uyarı aplikasyonları için milyonlarca avro harcandığı belirtildi.  PCR testlerinin adet başına maliyetinin yaklaşık 27 avro olduğu belirtilen araştırmada, testlerin devlete makul fiyatın iki katı üzerinde satış yapıldığı belirtildi. Adet başına doktorlara 28 avro ödenen korona aşılarının grip aşısından 3 kat pahalı olduğu da kaydedildi. 

Korona uyarı aplikasyonu (Corona Warn App) için ek maliyetlerin mayısa kadar 23 milyon avroya ulaşacağı beklentisi paylaşıldı. Devlete toplam maliyeti 220 milyon avronun üzerine çıkan uygulamaları eleştiren Alman Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, “kamu kaynakları sorumsuzca tüketiliyor” dedi. Brysch, "Kaynaklar, huzurevleri ve bakıma muhtaç insanlar için kullanılabilir" ifadelerini de kullandı. 

 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN