Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
08 Ekim 2022 Cumartesi

Oteller ek ücret istiyor

Katlanarak artan doğalgaz ve elektrik fiyatları konaklama sektörünü de etkiledi. Almanya’da bir çok otel, ek maliyetlerini karşılayabilmek için gecelik 3 ila 9 avro arasında enerji bedeli almaya başladı.

Otellerin doğalgaza bağımlı olduğunu söyleyen turizm işletmecileri, ”Bir çok otel katlanan fiyatlar nedeniyle iflasın eşiğine kadar geldi. Ek faturaları ödeyebilmek için enerji bedeli almak zorundayız, bu oldukça adil bir talep. Müşteriler de uygulamayı anlayışla karşılıyor” açıklamasında bulundu. 

Alman Otel ve Restoranlar Derneği de (Dehoga) tavan fiyat uygulamasının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Turizm alanında uzman hukukçular da otellerin müşteri haklarına uyduğu sürece, enerji fiyatlarındaki artış gibi geçerli nedenlerle ek ücret talep edebileceğini bildirdi. 

Geri Dön 08 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN