Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Kasım 2023 Pazartesi

Ormanlarda fare istilası

Aşağı Saksonya eyaletinin ormanlarında ciddi bir fare istilası yaşanıyor. Yer altında ve yer üstünde yaşayan kısa kuyruklu fareler, ağaçlara da ciddi zarar veriyor.

Göttingen'deki Kuzeybatı Alman Orman Araştırma Merkezi'nden uzmanlara göre, aç kemirgenler özellikle ağaç kabuk böceğinin aktif olduğu ormanlık alanlarda yaygın. Makas veya tarla faresi olarak da adlandırılan bu fare türü, kışın yiyecek bulmakta zorlandığı için genç ağaçların köklerini veya gövdelerindeki kabukları kemiriyor ve ağaçlar ölebiliyor.

Devlet ormancılık yetkilileri, fare istilasına karşı ilk önlem olarak, fidanların dikileceği çimenlik alanları biçmek istiyor. Çimenler olmayınca, fareler de daha az koruma buluyor. Öte yandan, genç ağaçların toprağa ilkbaharda dikilmesinin de; kış yaklaşırken ağaçların kemirgen istilalarına karşı daha dayanıklı olması açısından faydalı olacağı söyleniyor.

Geri Dön 20 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN