Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

"Okullardaki öğretmen eksikliği, eğitim sisteminin kanayan yarası"

Okul müdürlerinin katılımıyla yapılan bir ankete göre öğrencilerin yüzde 35'inde öğrenme geriliği var. Müdürler, pandemi sonrası verilen desteğe rağmen mali yetersizlikten şikayetçi. 

Forsa'nın Robert Bosch Vakfı için yaptığı ankette, Almanya’daki okul müdürlerinin yüzde 67'si öğretmen eksiliğinden şikayetçi. RND'ye konuşan Alman Eğitim ve Bilim Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Anja Bensinger-Stolze, "Okullardaki öğretmen eksikliği, eğitim sisteminin kanayan yarası. Yaşanan kriz nedeniyle eğitim kalitesi düşerken, hayata geçirilmek istenen reformlar da gecikiyor" dedi. 

FDP Parlamento Grubu Eğitim Politikası Sözcüsü Ria Schröder, işe alımlardaki bürokrasinin hafifletilmesini istedi.

Pandeminin ardından verilen 2 milyar avroluk desteğe rağmen okulların yüzde 70'inin mali yardıma ihtiyacı var. Ankette ayrıca okul müdürlerinin yüzde 78'i öğrencilere yeterli destek sağlanamadığını belirtti. Öğrencilerin yüzde 35'i, bulundukları sınıfın gerektirdiği eğitim seviyesinin gerisinde. Bu oran, sosyal olarak dezavantajlı bölgelerdeki okullarda yüzde 65'e çıkıyor. 

Okul müdürlerinin yüzde 22'si teknik altyapı ve dijitalleşmeye geçilmemesi, yüzde 21 bürokrasinin ağır işleyişi ve yüzde 20'si ise iş yükünün artışından şikayetçi. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN