Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Kasım 2023 Cuma

Öğrenciler borç tuzağına düştü

Kalkınma Bankası KfW, öğrenci kredilerindeki faiz oranlarını yüzde 9,01'e yükseltti. Birçok kesimden faiz artışına tepki var.

SPD Meclis Grubu, faiz artışının geri çekilmesi çağrısında bulundu. Grup sözcüsü Oliver Kaczmarek, "Öğrencilerin mali sıkıntı yaşamaması için KfW'yi, alternatif çözümleri incelemeye çağırıyoruz" dedi. Federal Eğitim Bakanı'nın BAföG reformunu hızla ilerletmesi gerektiğini de söyleyen Kaczmarek, "Birçok öğrencinin gereksiz borca ​​girmekten kaçınmasına yardımcı olmanın tek yolu bu" dedi.

Alman Öğrenci Birliği: Faiz artışı sosyopolitik bir skandal

Alman Öğrenci Birliği de faiz artışını eleştirdi. Başkan Matthias Anbuhl, faiz oranının yüzde 9,01'e yükseltilmesini 'sosyopolitik skandal' olarak niteledi. Anbuhl, "Öğrenci kredisindeki faiz oranı emlak kredisine göre iki kat daha yüksek. Bir kamu kalkınma bankasından alınan öğrenci kredilerinin faiz oranı baş döndürücü boyutlara çıkıyor" dedi.

CDU/CSU: Gençler, haberleri olmadan faiz tuzağına düştü

Birlik (CDU/CSU) ise, federal hükûmeti son dört yıl içinde eyaletten KfW kredisi alan 85 bin öğrenciyi yüz üstü bırakmakla suçladı. Birlik Meclis Grubu Eğitim Politikaları Sözcüsü Thomas Jarzombek, öğrencilerin faiz oranı altında ezildiğini söyledi ve "Gençler haberleri olmadan faiz tuzağına düştüler" dedi.

Geri Dön 10 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN