Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2024 Cumartesi

Merkel: Navalniy, Rus devletinin kurbanı oldu

Rus muhalif Aleksey Navalniy'nin öldüğü duyuruldu. Kremlin, "Ölüm nedeni ile ilgili bilgimiz yok" açıklaması yaptı.

Almanya'nın eski Başbakanı Angela Merkel, Rus muhalif lider Aleksey Navalniy'in tutukluluk süresince hayatını kaybetmesi üzerine Rusya yönetimini sorumlu tuttu. 2020 yılında zehirlenen ve tedavisi için Berlin'e getirilen Navalniy'i Charite Kliniği'nde ziyaret eden Merkel, Navalniy'in ölüm haberini alınca Bild gazetesine verdiği demeçte, Rusya'nın baskıcı devlet gücünün bir kurbanı olduğunu ifade etti. Merkel, Navalniy'in ülkesi için gösterdiği cesaretle korkunç yöntemlerle susturulduğunu belirtti.

Ne olmuştu?

Navalniy, zehirlenme tedavisi sonrası 2021'de Rusya'ya dönmüş ve Moskova'ya varışında tutuklanmıştı. Merkel, Putin'e veda ziyaretinde Navalniy'in serbest bırakılmasını talep etmişti. Ancak, Rus mahkemeleri tarafından Navalniy, önce yolsuzluktan 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ağustos 2023'te ise, aşırılık yanlısı topluluk kurma suçundan 19 yıl daha hapis cezası aldı.

Navalniy, Rusya'da terörle ve aşırıcılıkla ilişkilendirilerek listeye alınmıştı. Onun anısına Berlin'deki Rus Büyükelçiliği önünde yüzlerce kişi toplandı ve büyükelçilik çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Geri Dön 17 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN