Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ocak 2023 Cumartesi

Maske skandalında avukatların maliyeti 42 milyon avroyu buldu

Almanya’da eski Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın da adının geçti maske skandalında avukat masrafları 42 milyon avroya ulaştı.

Maske skandalında avukatların maliyeti 42 milyon avroyu buldu

BILD’de yer alan habere göre, maske skandalının Sağlık Bakanlığına avukat maliyeti 42 milyon avroyu buldu. Uluslararası Şeffaflık Örgütü Sağlık Uzmanı Ralf Blaga, BILD'e verdiği demeçte, mevcut Sağlık Bakanı Lauterbach'ın yönetimini de şeffaf olmamakla ve skandala dair birçok soruya cevap vermemekle suçladı. 

Ne olmuştu?

Sağlık Bakanlığı, Mart 2020’de tartışmalı bir maske tedarik süreci yaşamış,  FFP2 tipi maskelerin her biri için 4,50 avro ücret ödenmişti. Ancak anlaşılan rakamın çok üzerinde maske gönderildiği için tedarikçilerle yasal anlaşmazlıklar yaşanmıştı. 

Geri Dön 21 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN