Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Şubat 2024 Çarşamba

Lindner ve Habeck: Almanya artık rekabetçi değil

Maliye Bakanı Christian Lindner ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ülkenin artık uluslararası rekabetçi bir konumda olmadığını kabul ettiler.

Lindner ve Habeck: Almanya artık rekabetçi değil

Lindner, Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, Almanya'nın büyüme eksikliği nedeniyle geride kaldığını belirtirken, Habeck de Welt am Sonntag'a, Alman şirketlerine uygulanan vergilerin artık uluslararası düzeyde rekabetçi ve yatırım dostu olmadığını ifade etti. Bu durum, Almanya'nın ekonomik motorunun aşırı vergiler yüzünden zorlandığını gösteriyor. Lindner, bu kabullerin politika değişikliklerine yol açabileceğini öne sürdü.

CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn, trafik ışığı koalisyonunun politikalarının durgunluğa ve kırmızı ışıklara neden olduğunu, Habeck ile Lindner'ın tartışmalarının durumu daha da kötüleştirdiğini dile getirdi. Spahn, girişimcilerin Almanya'ya yatırım yapmak konusunda tereddüt ettiğini ve ülkenin büyümeyi teşvik eden uyumlu bir ekonomi politikasına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Alman İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger ise, koalisyonun iktidara gelmesiyle birlikte girişimciler olarak hükümete olan güvenlerinin kaybolduğunu ifade etti.

Geri Dön 07 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN