Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Kasım 2023 Cumartesi

Lindner ek bütçe sunacak

Maliye Bakanı Christian Lindner, Anayasa Mahkemesi kararının ardından ortaya çıkan krizi hafifletmek için, önümüzdeki hafta Bakanlar Kuruluna ek bütçe sunacak.

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Anayasa Mahkemesi'nin hükûmetin koronavirüs fonunu yeniden tahsis etme kararının yasal olmaması nedeniyle ortaya çıkan bütçe krizini hafifletmek amacıyla önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'na 2023 için ek bütçe sunacağını açıkladı.

Lindner, gelecek yılın harcamaları konusunda hükûmet ortaklarıyla görüşmeler yapmayı planladığını ve bu ek bütçenin, özellikle enerji ve gaz harcamalarını içeren alanlardaki harcamaları, anayasal olarak güvence altına almayı amaçladığını belirtti. Maliye Bakanlığına göre, Lindner'in önerdiği ek bütçe aynı zamanda 2023 için Anayasa'daki borç freni mekanizmasının askıya alınmasını içerecek.

Ne olmuştu?

Anayasa Mahkemesi, koalisyon hükûmetinin kullanılmayan 60 milyar avroluk krediyi, İklim ve Dönüşüm Fonu'na aktarma kararını Anayasa'ya aykırı bulmuş ve bu karar, hükûmeti harcama planlarını gözden geçirmeye zorlamıştı. Lindner, mahkeme kararının ardından İklim ve Dönüşüm Fonu bütçesini dondurma talimatı vermişti. Ayrıca, 2024 federal bütçesiyle ilgili planlanan oturum da iptal edilmişti.

Geri Dön 25 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN