Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Liberaller, yenilenebilir enerjiye geçişi boykota hazırlanıyor

FDP, Almanya’da ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş yasasını boykot etmeye hazırlanıyor. CDU/CSU da yasayı protesto edeceğini duyurdu.

Bild gazetesinin haberine göre; FDP, ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş yasasını boykot etmeye hazırlanıyor. Parti, FDP Genel Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki liderliğinde Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e 101 soruluk bir önerge sunmayı planlıyor.

Önergeyi hazırlayan ekonomist Frank Schäffler, mevcut yasa taslağını “felaket” olarak nitelendirdi ve sorularına ikna edici yanıtlar alamazlarsa müzakere masasına oturmayacaklarını belirtti. Önergede maliyetlerin belirlenmesi, karbondioksit oranlarının düşüşü ve yenilenebilir kaynaklardan edinilen elektrik gibi konular yer alıyor.

Alman Belediye ve Yerel İdareler Birliği (DStGB) hesaplamalarına göre, yenilenebilir enerjiye geçiş belediyelere en az 8 milyar avroya mal olacak. Ana muhalefet partileri CDU/CSU da yasayı protesto edeceğini duyurdu. CDU Genel Sekreteri Mario Czaja, “Fair-Heizen.de” platformu üzerinden yasaya karşı online bir imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN