Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

Köpekler koronayı PCR’dan hızlı tespit ediyor

Hannover Veterinerlik Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre, özel olarak eğitilmiş köpeklerin koronayı tespit edebildiği, PCR gibi testlere göre oldukça hızlı oldukları açıklandı. 

Yapılan testlerde köpekler pozitif korona vakalarının yüzde 81,6’sını, korona olmayanların neredeyse yüzde 100’ünü doğru tespit etti. Özellikle katılımın yüksek olduğu konser, festival gibi organizasyonlarda testler yerine köpeklerin kullanılabileceği belirtildi. 

Alman Basın Ajansı’na konuşan proje başkanı Holger Volk şöyle dedi: 

Köpekler, koronavirüs tespitinde adeta erken uyarı sistemi gibi çalışıyor. Büyük şirketler çalışanlarının güvenliğini sağlamak için köpeklerden yardım alabilir. Bu yol hem daha ucuz hem de daha kolay.

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN