Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

Konut piyasası patladı

Almanya'nın konut piyasası zor zamanlardan geçiyor. Ülkede yaklaşık 700 bin konut açığı var ve bu açık günden güne artıyor.

Empirica Araştırma Enstitüsü'nün IPPEN.MEDIA'ya sunduğu emlak piyasası verilerine göre, Almanya'nın bazı bölgelerinde kiralarda patlama yaşanıyor. Bavyera, Hessen ve Kuzey Ren-Vestfalya'da kiralar, Thüringen veya Saksonya-Anhalt'a göre çok daha fazla artış gösterdi. Brandenburg'un Dahme-Spreewald bölgesinde ise kiralar 10 yıl içinde 2 katından fazla arttı.

Empirica Araştırma Enstitüsü, Almanya'da 60 ila 80 metrekare arasındaki yenilenmiş dairelerin temel kiralarını karşılaştırdı. Münih, en yüksek kira oranına sahip şehir unvanını yine kaptırmadı. Münih'teki kiracılar, Almanya'daki diğer şehirlere göre metrekare başına yaklaşık 4 avro fazla ödüyor. Metrekare başına kira fiyatı Münih'te 20 avroya dayanıyor. Saksonya'nın Erzgebirgskreis bölgesiyse metrekare maliyetinin en düşük olduğu yer. Burada metrekare fiyatı yaklaşık 5,50 avro.

JLL'nin konut gayrimenkul uzmanı Roman Heidrich, "Almanya'da yeni konut inşaatları durma noktasına geldi. Çok az konut inşa edildiği için öngörülebilir gelecekte durum vahim ve düzelmeyecek" dedi.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN