Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Kimya devi Almanya’yı terk ediyor

Avrupa'nın en büyük kimya şirketi BASF, Almanya'daki üretim tesislerini kapatarak yatırımlarını Çin'e kaydırma kararı aldı.

Şirket, Çin'de büyük ölçekli yeni bir tesise 10 milyar avro yatırım yapacak ve Ludwigshafen'daki üretimin bir kısmını kapatacak. Ayrıca Çin’de yeni personel işe alımına başlayacak.

BASF'in Almanya'yı terk etme kararının arkasında, artan elektrik fiyatları, bürokrasi, sosyal güvenlik primleri, ücretler, azalan çalışma saatleri ve vasıflı işçi sıkıntısı gibi nedenler bulunuyor. Şirket, enerji dönüşümü için bazı kimyasalların üretiminin yasaklanmasından da şikâyetçi.

BASF CEO'su Martin Brudermüller, AB'nin enerji dönüşümü için gerekli kimyasalların üretimini yasakladığını ve bunun şirketi zor durumda bıraktığını belirtti. Brudermüller, “Çin, bugün dünya kimya pazarının yüzde 50'sini oluşturuyor ve bu alanda büyümeye devam edecek” dedi.

Brudermüller, Almanya'daki artan enerji maliyetleri, bürokrasi, sosyal güvenlik primleri ve ücretlerin yanı sıra azalan çalışma saatleri ve vasıflı işçi sıkıntısının da maliyet artışlarına yol açtığını söyledi. "Almanya dışında dünyanın her yerinde kâr ediyoruz. Ludwigshafen lokasyonu 1,6 milyar avro zarar ediyor" şeklinde konuştu.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN