Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

Kadın cinayetlerine ömür boyu hapis talebi

Sosyal Demokrat Parti (SDP) hukukçuları cinsiyet temelli cinayetlerin kayıtlara 'femizid' olarak geçmesini ve zanlıların müebbet hapisle yargılanmasını önerdi.

Federal Emniyet Teşkilatı’nın (BKA) verilerine göre, Almanya’da 2015 yılında 135, 2016'da 155, 2019'da 117’, 2020 yılında 139, 2021'de ise 113 kadın öldürüldü.

DW’nin haberine göre, Sosyal Demokrat Parti'nin hukuk politikaları sorumluları, cinsiyetin belirleyici rol oynadığı ve ölümle sonuçlanan kadına yönelik şiddetin kayıtlara 'femizid' (kadın cinayeti) olarak geçmesini ve zanlıların da nitelikli cinayetle yargılanarak ağır cezalara çarptırılmasını talep eden bir tedbirler kataloğu hazırladığını açıkladı. 

Femizidin kadınların kendi kaderini tayin hakkının ihlali olduğunu ve ataerkil sahip olma düşüncesine dayandığını söyleyen SDP Meclis Grubu Hukuk Politikaları Sözcü Yardımcısı Carmen Wegge, hazırladıkları tedbirler kataloğu ile bunların nitelikli cinayet olarak görülmesini talep ettiklerini duyurdu.

Yeşiller de destekledi

Yeşiller Partisi’nin Federal Aile, Yaşlılar, Kadın ve Gençlik Bakanı Lisa Paus da cinsiyet temelli kadın cinayetlerinin 'femizid' olarak nitelenmesi gerektiği görüşünde olduğunu açıkladı.

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN