Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Kasım 2022 Cumartesi

İndirimli bilet ve enerji yardımına tepkiler

Almanya’da son açıklanan destek paketi ve 49 avroluk indirimli bilet uygulamasına tepkiler geldi.

Deutsche Bahn Regio İş Konseyi, 49 avroluk indirimli biletle ilgili “Özellikle 9 avroluk biletle birlikte toplu taşımaya olan talep arttı. Yoğunluk nedeniyle trenlerde ve istasyonlarda çalışacak personel sayısının yükseltilmesi gerekiyor. Sektörü cazip hale getirmek için çalışma koşulları ve ücretlerinin yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Taşıma Şirketleri Birliği ise indirimli biletin başlangıç tarihini eleştirdi. Uygulamanın mart ayında başlamasının daha doğru olacağını savunan birlik, “Federal ve eyalet hükümetlerinin ortak karşılayacağı 3 milyar avroluk zarar tazminatı taşımacılık şirketleri için yetersiz. Ayrıca biletin satışıyla ilgili dijital altyapıların hazırlanması zaman alacaktır” ifadelerini kullandı.

Doğalgaz tavan fiyat tartışması

Federal Sosyal Dernek (VdK) Başkanı Verena Bentele ise RND’ye verdiği demeçte, “Doğalgazda tavan fiyat başlatmak için şubatı beklersek geç kalırız. Kış başladı, yoksul insanların çok daha fazlasına ihtiyacı var. Ocak ve şubatta zorluk fonundan destek sağlanmasını istiyoruz” dedi. 

Doğalgaz Uzman Komisyonu Başkanı Veronika Grimm ise, “Doğalgazda tavan fiyata erken bir tarihte başlanırsa, bütün bir kış ısınmak için mazot gibi petrol ürünleri kullanan insanlara haksızlık yapılmış olur. Gaz müşterileri devlet desteğiyle, diğer müşterilere karşı avantajlı konuma getirilir. Toplumsal eşitsizliğe neden oluruz. Devlet, Zorluk Fonu aracılığıyla ısınmak için mazot kullanlara da destek olmalı” dedi.

Federal ve eyalet hükûmetleri Zorluk Fonu’nda anlaşmış ve 12 milyar avro ayrılmasına karar vermişti.

Geri Dön 05 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN