Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

Gıda fiyatları yüzde 22 zamlandı

Almanya’da gıda fiyatları son bir yılda yüzde 22, Avrupa genelinde ise yüzde 15 arttı.

Gıda fiyatları yüzde 22 zamlandı

Allianz Trade’in araştırmalarına göre, Almanya’da gıda fiyatları son bir yılda yüzde 22, Avrupa genelinde ise yüzde 15 arttı. Raporda, zamların üçte birinin enerji ya da hammadde kriziyle bağlantısı olmadığı belirtildi, gıda kartellerinin fahiş karlar elde ettiği bildirildi. Aynı zamanda da, en yüksek artışların süt ürünleri, yumurta ve mevsimi dışında satılan sebze ve meyvelerde olduğunun altı çizildi. 

Artışlar gıda üreticilerinden kaynaklanıyor

Gıda fiyatlarındaki artışların Rewe, Aldi gibi süpermarket zincirlerinden çok gıda üreticilerinden kaynaklandığı gözlemlendi. 2022’de gıda üreticileri fiyatlara yüzde 18,8 zam yaparken, süpermarketlerde ise oranlar yüzde 12,6 arttı. 

Piyasalardaki rahatlamalara rağmen, uzmanlar, Almanya’daki gıda fiyatlarının bu yıl yeniden yüzde 12 artmasını bekliyor. 

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN