Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Kasım 2022 Cumartesi

Gençlere 200 avro doğum günü hediyesi

Almanya’da federal hükûmet, 18 yaşını dolduran her gence 200 avroluk kültür çeki hediye edecek.

Gençlere 200 avro doğum günü hediyesi

Yaşanan ekonomik krizle birlikte, Avrupa devletleri vatandaşlarını korumak amacıyla bir dizi sosyal yardım yapıyor. Bunlardan biri de Almanya’da doğum günü çeki oldu.

Federal hükûmet, 18 yaşını dolduran her gence 200 avro kültür çeki dağıtmaya karar verdi. Bu çek tiyatro, sinema, konser gibi etkinliklere katılmak için ya da kitap ve enstrüman almak için kullanılabilecek. Süresi ise iki yıl. Yani çeki aldıktan sonra iki yıl içinde kullanmanız gerekiyor.

Benzer bir uygulama Fransa’da da yapılıyor. Önümüzdeki yıl Almanya’da 750 bin genç 18 yaşını dolduracak. Bununla birlikte projeden beklenen başarı sağlanırsa bir sonraki yıl bu uygulama 15-17 yaş grubu için uygulanacak ve cep telefonu üzerinden kullanmak mümkün olacak.

Geri Dön 19 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN