Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2024 Cumartesi

Faeser: Demokratik sınırlar aşıldı

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, siyasi söylemlerdeki sertleşmeye ve Yeşiller Partisi'ne yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde Yeşiller Partisi'ne yönelik saldırıları ele alarak, siyasi söylemin zehirlenmesine ve şiddete karşı uyarılarda bulundu. Faeser, siyasi etkinliklerin şiddetle engellenmesi, polislere saldırılması ve siyasi figürlere yönelik iftira atılması gibi olayların demokratik tartışmalarla ilgisi olmadığını belirtti. Ayrıca, demokratların birbirlerine saygılı olması gerektiğini vurguladı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder'in Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke'yi 'yeşil Margot Honecker' olarak nitelendirmesini eleştirdi. Bu tür karşılaştırmaların siyasi saygı kültürüne zarar verdiğini ifade etti.

Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke ise, Söder'in sözlerini eleştirerek bu karşılaştırmanın 'aptallık' olduğunu söyledi. Son zamanlarda Yeşiller Partisi'ne yönelik saldırılar ve protestolar artmış, Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir gibi parti üyeleri şiddetli protestolara maruz kalmıştı. Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang'ın bir etkinlikte konuşması protestolar nedeniyle iptal edilirken, polis güvenlik gerekçesiyle Lang'ı olay yerinden uzaklaştırmak zorunda kaldı. Faeser, yaşanan bu olayların ardından siyasi diyalog ve saygının önemine dikkat çekti.

Geri Dön 17 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN