Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Şubat 2023 Perşembe

Eyaletler emlak vergisi beyannamelerinde sınıfta kaldı

Yurttaşlar için emlak vergisi beyannamelerinin teslim süresi 31 Ocak’ta bitti. Eyaletlerin birçoğu ise kamu binaları için beyannameleri teslim etmedi 

Bavyera dışındaki 15 eyalette emlak vergisi beyannamelerinin teslim süresi 31 Ocak'ta sona erdi. Tagesschau’nun haberine göre, mülk sahiplerinin neredeyse tamamı beyannamelerini teslim etti. 

Baden- Württemberg, Schleswig- Holstein, Hamburg, Saksonya ve Bremen gibi eyaletlerde kamu binalarının birçoğu için bildirimde bulunulmadığı öğrenildi.

Federal Hükûmet ve eyaletleri sert eleştiren Vergi Mükellefleri Derneği, "Çifte standart uygulanıyor" açıklamasında bulundu. 

Kamu binalarında en düşük bildirimi gerçekleştiren eyaletin yüzde 10 ile Baden-Württemberg olduğu bildirildi. Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Krestschmann, bildirimlerin beklenenden uzun süreceğini doğruladı.  Krestschmann, “Ciddi bir çalışan açığı var. Artan maliyetler nedeniyle bu işlerle ilgilenecek ek personel alamadık” dedi.

Kuzey Ren Vestfalya ve Hessen’de tüm beyannameler teslim edildi. Teslim tarihini uzatan tek eyalet olan Bavyera'da beyannameler 30 Nisan 2023'e kadar verilebilecek.

Geri Dön 09 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN