Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2023 Cumartesi

EVG: Demir yollarını haftalarca felç edebiliriz

Deutsche Bahn ile sendika arasındaki anlaşmazlık sürüyor. Sendika temsilcisi, sonraki grevlerin daha uzun süreceğini ve gerekirse demir yollarını haftalarca felç edebileceklerini söyledi.

Alman Demiryolu ve Taşımacılık Sendikası (EVG) ile Deutsche Bahn arasında ücret anlaşmazlığı devam ediyor. Sendika, işverenin kabul edilebilir bir ücret teklifi sunmaması nedeniyle geçen hafta cuma günü ve mart ayının sonunda neredeyse tüm Almanya'da demiryolu trafiğini saatlerce durma noktasına getiren uyarı grevleri düzenledi.

Sendika adına müzakerelere katılan EVG Toplu Pazarlık Yetkilisi Cosima Ingenschay, Süddeutsche Zeitung’a yaptığı açıklamada “Sonraki grevler daha uzun sürecek” derken, gerekirse EVG’nin 'demiryollarını haftalarca felç edebileceğini' söyledi.

Ancak sendikanın temsilcisi Cosima Ingenschay, bir sonraki grevin daha uzun sürebileceğini ve gerekirse demiryollarının haftalarca felç edilebileceğini açıkladı. EVG, çalışanların ücretlerine yüzde 12 zam veya ayda en az 650 avro ücret artışı talep ediyor.

Deutsche Bahn ise mevcut tekliflerinin şirket tarihindeki en yüksek teklif olduğunu ve sendikaya büyük bir adım attıklarını belirtiyor. Sonraki müzakereler mayıs ayı sonunda yapılacak. Enflasyon oranının düşüş göstermesi de sendikanın talepleriyle ilgili bir faktör olarak değerlendiriliyor.

Geri Dön 29 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN