Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Ev Sahipleri Derneği: Habeck hesaplarını bakkal defteri gibi tutuyor

Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in yenilenebilir enerjiye geçiş planı eleştirilerin hedefinde. Ev Sahipleri Derneği, bakanı hesap yapamamakla suçladı ve yeşil enerjiye geçişin masraflarının beklenenin en az iki katına çıkacağını savundu.

Habeck’in hesaplamalarına göre projenin vatandaşa toplam maliyeti yılda yaklaşık 9,157 milyar avro. Dernek Başkanı Warnecke, Bild’e verdiği demeçte, Yeşiller Partili bakanın hesaplarını çalakalem tuttuğunu, yasa tasarısındaki maliyetlerin en az iki katına çıkacağını ileri sürdü. Isı pompası maliyetinin kurulumuyla birlikte hane başına 40 bin avro olacağını ileri süren Warnecke, yıllık 500 bin yeni ısı pompası hedefinin 20 milyar avroya mal olacağını belirtti.

Habeck’in hedefi, 2045 yılında tamamen yenilenebilir enerjiye geçmek. Warnecke, bu hedefe ulaşmak için yıllık 500 bin değil, en az 1,5 milyon ısı pompası kurulması gerektiğini söyledi. Dernek başkanı, ayrıca, doğal gaz ve mazotlu ısıtma sistemlerinin ömrünün 30 yıl, ısı pompasının ise 20 yıl olduğunu söyledi. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, daha önce verdiği demeçte, ısı pompasının 18 yıl içinde kendini amorti edeceğini, çok yakında da fiyatların düşeceğini söylemişti. 

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN