Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

En sevilen siyasetçi Boris Pistorius

Yapılan bir araştırmaya göre, bu pazar seçim olduğu takdirde CDU/CSU ilk sırayı alırken, birlik partilerini SPD, AfD ve ardından Yeşiller Partisi izledi. Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius ise ülkenin en sevilen siyasetçisi oldu.

Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi bir anket düzenledi. Ankete göre, bu pazar seçim olsa, yüzde 28’lik oy oranı ile birinci olan CDU/CSU’yu yüzde 21,5 ile ile SPD, yüzde 16 ile AfD, yüzde 15 ile Yeşiller Partisi ve yüzde 5 ile Sol Parti izledi.

“SPD ile Yeşiller arasındaki uçurum artıyor”

INSA Başkanı Hermann Binkert, araştırmaya ilişkin olarak, "SPD ile Yeşiller arasındaki uçurum artıyor. Birlik, Pazar günü seçim olsa açık ara en güçlü parti olmaya devam edecek. CDU/CSU olmadan ve ona karşı hiçbir hükûmet kurulamaz” diye konuştu.

En sevilen siyasetçiler belli oldu

En sevilen siyasetçi sıralamasında ise ilk sırayı SPD’li Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius alırken Pistorius’u Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder ve Başbakan Olaf Scholz izledi. 

CDU’lu NRW Başbakanı Hendrik Wüst dört, Yeşiller Partili Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir beş, CDU lideri Friedrich Merz ise altıncı sırada yer aldı.

︎Sol Parti’den Sahra Wagenknecht; 2 sıra yükselerek 13. sıradan 10. sıraya yükseldi.

Federal Meclis Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki 14. sıradan 12. sıraya yükseldi.

Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock 7. sıradan 8. sıraya geriledi.

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck ise 8. sıradan 9. sıraya geriledi.

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN