Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

En kısa yaz tatili Almanya'da

Yapılan son araştırmaya göre, Avrupa ülkeleri arasında en kısa yaz tatili 75 gün ile Almanya'da. Türkiye'de ise yaz tatili 115 gün.

Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, 2022/23 öğretim yılında Avrupa ülkeleri arasında en kısa okul tatilini Alman öğrenciler yaptı. Tatil günleri, ülkeler arasında önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Almanya (75 gün), Hollanda (85 gün), bazı İsviçre kantonları (90 gün) ve Danimarka (90 gün) en az tatil yapan ülkeler olarak sıralandı. Buna karşılık, İtalya (120 gün), Fransa (120 gün), Yunanistan (120 gün), Türkiye (115 gün), Avusturya (110 gün) ve Belçika (110 gün) öğrencilerin en uzun tatillerini yapan ülkeler arasında yer aldı.

Avrupa genelinde yaz tatilleri genellikle mayıs sonu ile temmuz ortası arasında başlıyor. Avrupa'daki öğrenciler, ortalama olarak 9-12 hafta yaz tatili yapıyor. Ancak Almanya'da öğrenciler yalnızca 6 hafta yaz tatiline sahip olabiliyor. İtalya'daki öğrenciler ise 13 hafta yaz tatili fırsatına sahip.

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN