Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
07 Ekim 2022 Cuma

Emlak vergisi beyanında bu ay son

Gayrimenkul sahiplerinin ekim ayının sonuna kadar emlak vergisi beyannamelerini sunmaları gerekiyor. Ancak mülk sahiplerinin üçte biri henüz beyannamelerini sunmadı. Süre uzatılabilir. Ancak eyaletler sıcak bakmıyor.

Gayrimenkul sahiplerinin ekim ayının sonuna kadar emlak vergisi beyannamelerini sunmaları gerekiyor. Ancak Almanya’da neredeyse her üç mülk sahibinden biri henüz vergi kurumlarına dönüş yapmadı. Maliye Bakanı Christian Lindner, katıldığı RTL- ntv yayınında bildirimlerle ilgili son teslim tarihinin uzatılabileceğini duyurdu. Bakan Lindner, “Emlak vergisi beyannamelerinin ertelenmesiyle ilgili teklif, eyaletlere sunulacak. Kabul edilirse süre uzatılabilir” diye konuştu. Ancak eyaletlerden bakanın teklifine mesafeli, Bremen, Saksonya ve Mecklenburg-Vorpommern öneriyi kesin bir dille reddetti, zaman uzadıkça beyanlar daha da gecikecektir” denildi. Diğer eyaletler ise konuyu değerlendireceklerini bildirdi. 

Maliye Bakanı Lindner’in açıklamalarının arka planında ise emlak vergisinde yapılan değişiklikler var. Anayasa Mahkemesi reformlar nedeniyle, ülke genelinde 36 milyon mülkün yeniden değerlendirilmesini talep ediyor.

Geri Dön 07 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN