Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Kasım 2023 Perşembe

Eczaneler kepenk indirdi

Almanya'nın kuzeyindeki eyaletlerde eczacılar; ilaç kıtlığı, personel eksiği ve 20 yıldır artmayan sabit ücretlere karşı dün kepenk indirdi.

Eczaneler kepenk indirdi

Almanya'nın kuzeyinde bulunan Aşağı Saksonya, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern ve Schleswig-Holstein eyaletlerindeki eczaneler, ilaç kıtlığı, personel eksikliği ve 20 yıldır artmayan eczane sabit ücretlerine karşı dün kepenk indirdi.

Eczanelerin yaptığı açıklamada, "İlaç kıtlığı, personel eksikliği ve sabit ücretlerimizdeki adaletsizlik, artık dayanılmaz hale geldi. Siyasetçileri, bizi duymaya ve sorunların çözümü için harekete geçmeye çağırıyoruz" denildi.

Aşağı Saksonya Eyaleti Eczacılar Birliği'nden Berend Groeneveld, "Siyasetçiler, eczanelerin taleplerini dikkate almalı ve daha fazla ödeme, daha az bürokrasi sağlayarak, eczanelerin ayakta kalmasını sağlamalı" dedi.

İlaç başına 12 avro talep ediliyor

Almanya genelinde yaklaşık 18 bin eczane bulunuyor. Eczaneler, en son 2013'te ayarlanan 'sabit ücret' düzenlemesinin enflasyona karşı güncellenmemesini eleştirerek; ilaç başına 8,35 avroluk sabit oranının, 12 avroya çıkarılması ve maliyet artışlarına göre düzenli olarak ayarlanmasını talep ediyor.

Geri Dön 09 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN