Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Düşük gelirli hanelere kira desteği artacak

Berlin'deki düşük gelirli hanelere ekim ayından itibaren daha fazla kira desteği sağlanacak. 

Berlin Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Cansel Kızıltepe (SPD), 1 Ekim'den itibaren düşük gelirli hanelere yönelik kira yardımlarının artırılacağını açıkladı.

Bu kapsamda, daha önce 50 metrekarelik tek kişilik bir hane için 426 avro olan destek miktarı, 1 Ekim'den itibaren 449 avroya yükseltilecek. 65 metrekarelik iki kişilik bir hane için destek 543,40 avro olacak (önceki 515,45 avroydu).

80 metrekarelik üç kişilik bir hane için destek 668,80 avro olacak (önceki 634,40 avroydu). Dört kişilik ve 90 metrekarelik bir hane için destek 752,40 avro (önceki 713,70 avroydu) ve beş kişilik ve 102 metrekarelik bir hane için destek 903,72 avro (önceki 857,82 avroydu) olarak belirlendi. Her ilave kişi için 106,32 avro (önceki 100,92 avroydu) ek destek verilecek.

Bu adımla, kira artışlarının düşük gelirli ailelerin kira yardımını aşması ve bu nedenle taşınmak veya evsiz kalmak zorunda kalma riskini azaltma amaçlanıyor.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN