Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

Deutsche Bahn’da yolcu hakları değişiyor

7 Haziran’dan itibaren Deutsche Bahn’da yeni yolcu hakları yürürlüğe girecek. Gecikmelerde para iadesi yapılacak. Engellilere ilişkin haklar genişletilecek. Bisiklet taşınabilecek.

7 Haziran’dan itibaren Deutsche Bahn’da yeni yolcu hakları yürürlüğe girecek. Avrupa Birliği Konseyi tarafından hazırlanan reform kapsamında, olumsuz hava koşulları ya da sabotaj gibi nedenlerle trenlerde bir saat veya üzerinde gecikme yaşanırsa yolculara para iadesi yapılmayacak. Ancak yolcular 1 saat ile 119 dakika arasındaki gecikmelerde biletin yüzde 25’ini, iki saat ve üzerinde ise ödedikleri ücretin yüzde 50’sini almaya devam edecek. Bir tren seferinin tamamen iptali söz konusu olduğunda ise bilet iade edilip ödenen tutar geri alınabiliyor.

Engellilere ilişkin haklar genişletilecek

Engelli bireyler tüm bölgesel ve uzun mesafeli trenlere inerken ve binerken destek alabilecek. Ayrıca engelli bireyler iki gün yerine bir gün öncesinden yardım için bildirimde bulunabilecek.

Çevre dostu ulaşımı teşvik 

Çevre dostu ulaşımı teşvik etmek için trenlerde bisiklet taşınabilecek. Deutsche Bahn trenlerin kapasitesine bağlı olmak üzere tren başına en az 4 park yeri hazırlamak ve kapasite konusunda yolcuları bilgilendirmek zorunda olacak.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN