Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
11 Ekim 2023 Çarşamba

Darbe hazırlığı yapan gruba baskın

Almanya'da, aşırı sağcı İmparatorluk Vatandaşları’na darbe planladıkları iddiasıyla baskınlar yapıldı. 

Rheinland-Pfalz, Kuzey Ren Vestfalya, Thüringen, Hessen, Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerinde eş zamanlı gerçekleşen operasyonlar sırasında şüphelilerin ev ve daireleri arandı ve 5 kişi daha gözaltına alındı.

Münih Başsavcılığı, bir şüphelinin Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın kaçırılma planını gerçekleştirmek amacıyla Hırvatistan'dan ateşli silah getirme planını itiraf ettiğini açıkladı. Daha önce Aralık 2022'de yakalanan ve hâlâ tutuklu bulunan İmparatorluk Vatandaşları üyeleri, terör örgütü üyeliği suçlamalarıyla yargılanacaklar.

İmparatorluk Vatandaşları olarak kendilerini tanımlayan bu grup, Almanya'nın meşru bir devlet olduğunu kabul etmeyen ve şiddet eylemlerine hazır 2 bin 100 üyeyi içeren yaklaşık 23 bin kişilik bir topluluğu temsil ediyor. Bazı üyeler monarşiyi savunurken, diğerleri Nazi ideolojisine bağlı ve hâlâ Almanya'nın askeri işgal altında olduğuna inanıyor.

Geri Dön 11 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN