Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ocak 2024 Pazartesi

Çiftçiler ayakta: Hafta boyunca eylem

Almanya'da, tarımda sübvansiyonlardaki kesintilerin ardından çiftçilerin eylemleri sürüyor. Bugün başlayacak kitlesel eylemler, hafta boyunca devam edecek.

Çiftçiler ayakta: Hafta boyunca eylem

Almanya’da hükûmet, bütçe krizi sonrası tarımdaki sübvansiyonlarda kesintiye gitti. Çiftçiler ise bu duruma isyan etti. Hatta geçtiğimiz hafta, Schleswig-Holstein eyaletine gelen Ekonomi Bakanı Robert Habeck, çiftçilerin iskeleyi abluka altına alması üzerine feribottan inemedi.

Çiftçilerin tepkisi üzerine hükûmet geri adım attı ve kesintilerin kademeli olarak uygulanacağını açıkladı. Ancak çiftçiler bu açıklamayı yetersiz buldu ve hafta boyunca protestolara devam edeceklerini duyurdu.

Alman Çiftçiler Birliği Başkanı Joachim Ruckwied, kararın rekabet gücünü azaltacağını ve çiftçileri zor duruma düşüreceğini söyleyerek “Biz koşulsuz olarak hükûmetin kısıtlamaların tümünü geri almasını istiyoruz. Talebimiz yerine gelinceye kadar da protestoyu sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Çiftçiler hafta boyunca eylem yapacak

Bugün erken saatlerden itibaren çiftçiler traktörlerle yola düşecek. Bazı bölgelerde trafiği kapatacakları bildirildi. Başkent Berlin başta olmak üzere, birçok eyalette trafik yoğunluğuna karşı uyarıda bulunuldu. Hükûmet kanadından adım atılmadığı takdirde, çiftçilerin eylemleri hafta boyunca sürecek.

Steinmeier: Barışçıl ve ölçülü davranın

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de konuya ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı, Bakan Habeck’e yönelik protestoyu eleştirerek “Barışçıl ve ölçülü davranın, yasalara saygı gösterin” dedi. Steinmeier, protestoların demokrasiye dair olduğunu belirtti ve “Ama kin ve nefretten, şiddetten kaçınılmalı” diye konuştu.

Geri Dön 08 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN