Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2024 Salı

Çalışma Bakanı: 10 yılda 7 milyon yeni işçiye ihtiyaç var

Almanya'da Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, 2035 yılına kadar 7 milyon yeni işçiye ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Almanya'da düzenlenen Kalifiye İş Gücü Kongresi'nde, Çalışma Bakanı Hubertus Heil, ülkedeki iş gücü açığının ekonomik büyümenin önünde ciddi bir engel oluşturabileceğini belirtti. Heil, Almanya'nın güçlü bir ülke olduğunu ancak güncellenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak; istikrarlı enerji arzı, hızlı planlama ve iş gücünün güvence altına alınmasının önemini dile getirdi. Almanya'da 46 milyon çalışanın bulunduğunu ve bu sayının rekor olduğunu, ancak 2035 yılına kadar 7 milyon yeni işçiye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Heil, 20 ila 29 yaş arasında yaklaşık 1,6 milyon kişinin mesleki eğitim almadığını belirterek, her gence iş hayatına atılma fırsatı verilmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Almanya'nın gelecekteki büyümesi ve refahının, iş ve eğitim fırsatlarına erişimdeki açıklarla doğrudan bağlantılı olduğunu belirtti. Habeck, yüz binlerce açık iş ve eğitim pozisyonuna dikkat çekerek, potansiyel büyüme oranlarının düşüşünü ele aldı.

Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, meslek eğitiminin önemini vurgulayarak, her yıl 45 bin gencin eğitimlerini yarıda bıraktığını ve hükûmetin meslek okullarını desteklemek amacıyla bir program başlattığını belirtti. Bu durum, ülkede kalifiye iş gücü eksikliğinin giderilmesi için atılacak adımların önemini ortaya koydu.

Geri Dön 27 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN