Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Çalışanların yarısı tatil parası alıyor

Almanya’da toplu iş sözleşmesine bağlı çalışanların yüzde 46.8’i tatil parası alıyor. Çalışanlara verilen tatil ücretleri ise zamlı tatil paketlerinin karşısında yetersiz kaldı. 

Federal İstatistik Dairesi (Destatis), Almanya'da toplu iş sözleşmesi kapsamındaki çalışanlarının yüzde 46,8'i “Urlaubsgeld” olarak bilinen tatil parası alıyor.

Ortalama olarak brüt 1.602 avro olan ek ödemeler, geçen yıla göre yüzde 4,1 artıp 63 avroya yakın yükseldi. Tatil tur paketlerinin geçen seneye göre yüzde 13,6 zamlandığı da belirtildi. 

Almanya'da en yüksek tatil parasını üç bin avro ile makine mühendisleri ve enerji sektörü çalışanları alıyor. 

Taşeron şirketlerdeki personeller, 325 avro ile en düşük tatil parasını alıyor.  

Devlet, savunma ve sosyal güvenlik alanlarında çalışanlara tatil parası vermiyor. 

Verilere göre, Almanya'da çalışanların yalnızca yüzde 48'i doğrudan toplu iş sözleşmesine bağlı. Birçok şirket ise gönüllü olarak sektördeki toplu iş sözleşmesi kurallarına uyuyor. 

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN