Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Bira şişelerinde şarap satışı başladı

Almanya’da Pfalz bölgesinde bir şarap üreticisi, şarap şişelerinde depozito olmadığı için bira şişelerinde şarap satmaya başladı.

Tagesschau’ya konuşan üretici firma, şarap şişelerinde depozito olmadığı için bu yöntemi uyguladıklarını dile getirdi. Firma yetkilisi “Almanya geneline şarap satıyoruz. Şişelerimizin iade edilmesi bizim için önemli” diye konuştu. 

Ambalaj Yasası’na göre Almanya'da şarap şişeleri için depozito kuralları bulunmuyor. Alman Şarap Enstitüsü’ne göre de ülkede 100’den fazla şarap şişesi çeşidi bulunduğu için ürünleri, üreticilere iade etmek mümkün değil. Eyaletler arasında yalnızca Baden-Württemberg'de 1 litrelik şarap şişeleri için bölgesel bir depozito sistemi uygulanıyor. Ayrıca bölgede 0,75 litrelik depozitolu şarap şişeleri için de bir pilot proje başlıyor. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN