Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Berlin Havalimanı'nda grev

Verd.di sendikasının havacılık güvenliği çalışanlarına yaptığı uyarı grevi çağrısı karşılık buldu. Bugün Berlin-Brandenburg Havalimanı'ndan hiçbir uçak kalkmayacak.

RBB’nin haberine göre; Ver.di’nin çağrısı ardından, havacılık güvenliği, yolcu kontrolü, personel ve mal kontrolü çalışanları bugün uyarı grevine gitme kararı aldı. Grev, dün 3.30’da başladı ve bugün gece yarısına kadar sürecek. Grevin havalimanına iniş yapan uçakları da etkilemesi bekleniyor.

Ver.di bir süredir Federal Havacılık Güvenlik Şirketleri Birliği ile müzakerelerini sürdürüyor. Sendika, çalışanların tatil günlerindeki ücretlerine ve fazla mesai ücretlerine yönelik düzenlemeler talep ediyor. 

Sendika müzakerelere yönelik yaptığı açıklamada, eğer daha iyi tekliflerle gelinmez ise mayıs ayında yeni grevlere hazır olunması gerektiğini açıkladı. 

Ver.di’nin grev çağrısının ardından geçen hafta farklı günlerde Düsseldorf, Hamburg, Köln/Bonn gibi birçok havalimanında uyarı grevine gidildi. Bu, bu sene Berlin-Brandenburg Havalimanı'nda gerçekleştirilen 3'üncü uyarı grevi. 

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN