Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Baerbock: Savaş çıkaran hiç kimse cezasız kalmamalı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, "21. yüzyılda savaş çıkaran hiç kimse cezasız kalmamalı" diye konuştu.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Roma statüsünün 25. yıl dönümü vesilesiyle konuşan Baerbock, savaş suçlarının cezasız kalmaması gerektiğine vurgu yaptı. Baerbock, uluslararası hukukun, UCM'nin kurulmasıyla yeni bir yapıya kavuştuğunu belirterek, "Devletler, en ciddi suçların cezasız kalmaması gerektiğini kabul etti" dedi. UCM'nin failler açısından keskin bir kılıç olduğunu ve mağdurlar için umut kaynağı olduğunu dile getirdi.

Bakan Baerbock, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısına atıfta bulunarak, "Saldırı, barışa karşı işlenen bir suçtur ve kovuşturmanın önünde hala engeller bulunmaktadır" diyerek uluslararası hukukun geliştirilmesi için işbirliği yapma çağrısı yaptı.

Ayrıca, Baerbock, Rus savaşının Ukrayna'dan sürgün edilen binlerce çocuğun yaşamlarını etkilediğini ve UCM'nin bu konuda önemli bir adım attığını belirtti. "Rusya, bu çocukları kimliklerinden ve geleceklerinden mahrum bırakıyor" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN