Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Babası konuştu: Yasemin Gündoğan neden teslim oldu?

Bremen'de, 3 yıl önce çalıştığı şirketten 8,2 milyon avro çalan Yasemin Gündoğan'ın, Almanya'ya dönerek teslim olması sonrası babası Altan Gündoğan konuştu.

Almanya'nın Bremen şehrinde 3 yıl önce büyük bir soygun gerçekleştiren ve ardından kayıplara karışan Yasemin Gündoğan, 1033 günün sonunda sürpriz bir şekilde Almanya'ya geri dönerek polise teslim oldu. 21 Mayıs 2021'de çalıştığı para nakliye şirketi Loomis'ten 8,2 milyon avro çalan Gündoğan'ın bir süre Türkiye'de saklandığı düşünülüyor. Bu süre zarfında Alman polisi, soygunun diğer zanlılarını yakalarken, Gündoğan'ın teslim olma nedeni ve çaldığı paraların akıbeti hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. 

Gündoğan'ın İstanbul'dan Bremen'e dönüşü ve polise teslim olması, babası Altan Gündoğan'ın Alman medyasına yaptığı açıklamalarda gündeme geldi. Altan Gündoğan, kızının teslim olmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, kızının cezasını çektikten sonra normal hayatına döneceğini ifade etti. Gündoğan ailesi, Yasemin'in dönüşünden duydukları mutluluğu dile getirirken, kızlarının sağ salim olduklarını bilmelerinin verdiği rahatlama üzerinde durdular.

Yasemin Gündoğan'ın niçin böyle bir suça karıştığı konusunda babası bir açıklama getiremezken, kızının etkileyici bir çocukluk geçirdiğini ve sosyal bir yapıya sahip olduğunu, kötü arkadaş çevresinin etkisinde kaldığını düşündüklerini belirtti. Kızının hatasını anladığını ve pişman olduğunu vurgulayan Gündoğan, ailece onu destekleyeceklerini söyledi.

Kriminal psikoloji alanında uzman Profesör Adolf Gallwitz ve diğer uzmanlar, Yasemin Gündoğan'ın güvenliğinden endişe ettiğini ve büyük miktardaki para nedeniyle suç dünyasının ilgisini çekebileceğini, bu durumun onun için tehlikeli olabileceğini öne sürdüler. Yasemin Gündoğan'ın teslim olma nedeni olarak parasının bitmiş olabileceği veya kendisini tehlikede hissetmiş olabileceği spekülasyonları yapılıyor.

Alman yasalarına göre ağır suç işleyenlerin 10 yıla kadar hapis cezası alması beklenirken, Yasemin Gündoğan'ın suç ortağı Büşra S.'nin de olaydan bir ay sonra yakalandığı ve 2022'de 3 yıl hapis cezasına çarptırıldığı bilgisi paylaşıldı.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN