Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

Almanya'da çocuk parası sistemi değişiyor: İşte detaylar...

Almanya'da temel çocuk güvencesine dair tartışmalar sürerken detaylar da belli olmaya başladı. Tasarı yasalaşırsa; çocuk parası, ek çocuk parası ve çocuk başına vergiden düşülen miktar birleştirilecek.

Almanya'da çocuk parası sistemi değişiyor: İşte detaylar...

Almanya’da çocuk parasında önemli değişiklikler planlanıyor. Yeni sistemin 2025’ten itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor. Tartışmaya konu olan sistemin ismi ise temel çocuk güvencesi. Bu sistemle birlikte çocuk parası, ek çocuk parası ve çocuk başına vergiden düşülen miktar birleştirilecek. Temel amaç sistemin basitleştirilmesi ve dar gelirli ailelerin eline daha fazla para geçmesi.

Yürürlüğe girdikten sonra temel çocuk güvencesi iki şekilde ödenecek. Birincisi sabit miktar, ikincisi ise ek ödeme. Sabit miktar için bugünkü çocuk parası gibi aylık 250 avro ödenmesi planlanıyor. Ek ödeme ise ailenin gelirine göre ödenecek. Dar gelirlilere çocuk başına eğitim ve konut yardımı gibi ek ödemeler yapılacak ve miktar ailenin gelirine göre değişecek.

Yasa tasarısına göre başvuru ve ödeme süreci basitleştirilecek, bilgiler doğrudan vergi dairesinden alınacak. Tasarının yaz aylarında kesinleşmesi gerekiyor, ancak bütçe konusunda koalisyonda anlaşmazlıklar var. FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner, SPD'li Aile Bakanı Lisa Paus'un sunduğu 12 milyar avro bütçe ayrılması planına karşı çıkıyor, düzenlemenin daha düşük bütçeyle hayata geçirilebileceğini savunuyor. Yeşiller ve SPD ise projeyi destekliyor.

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN