Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mart 2023 Salı

Almanya ve AB ‘e-yakıt’ konusunda uzlaştı

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, "Gelecekte, otomobillerde e-yakıt kullanımı konusunda Almanya ile bir anlaşmaya vardık" dedi.

Avrupa Birliği (AB) ile Almanya; 2035 yılı itibarıyla üretilecek araçların ‘karbon nötr’ olması konusunda anlaştı. Avrupa Birliği, Almanya’nın e-yakıt önerisini kabul etti. 

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gelecekte, otomobillerde e-yakıt kullanımı konusunda Almanya ile bir anlaşmaya vardık" ifadesini kullandı.

Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing ise Twitter hesabından, "2035'ten sonra içten yanmalı motorlara sahip araçlar yalnızca karbon nötr yakıtlarla doldurulabilmeleri durumunda yeni olarak kaydedilebilecek" paylaşımını yaptı.

“Bu teknolojinin geliştirilmesine son vermek ihmalkarlık olur”

Wissing, “Almanya dünyanın en iyi içten yanmalı motorlarını üretirken bu teknolojinin geliştirilmesine son vermek ihmalkarlık olur” dedi. Ulaştırma Bakanı, her arabayı elektrikli bir araçla değiştirmenin pek mümkün olmayacağını söyledi.

Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke (Yeşiller Partisi), "Bu çıkmazın sona ermesi iyi oldu. Aksi halde hem Avrupa prosedürlerine olan güven, hem de Almanya'nın Avrupa siyasetindeki güvenilirliğini ciddi şekilde zedelenirdi” dedi.

Linder’den ‘daha az vergi’ önerisi

FDP’li Lindner DPA'ya yaptığı açıklamada doğa dostu olarak tanımlanan sentetik yakıtlarla çalışan araçlardan, benzin ya da dizelle çalışan araçlara göre daha az vergi alınması gerektiğini söyledi.

Doğa dostu araçların yaygınlaşmasının zaman alacağını söyleyen Lindner, bu araçların diğer araçlara göre daha avantajlı vergilendirilmesinin insanları motive edeceğini ekledi. 

Geri Dön 28 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN