Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2024 Çarşamba

Almanya çareyi göç ortaklığında arıyor

Almanya, düzensiz göçü önlemek ve kontrollü vasıflı iş gücü göçünü teşvik etmek amacıyla bazı ülkelerle 'göç ortaklığı' adı altında ikili anlaşmalar imzalıyor.

Almanya çareyi göç ortaklığında arıyor

Almanya Kalkınma Bakanı Svenja Schulze, Fas ve Nijerya ile bu tür anlaşmalar yapılacağını duyurdu ve göçün hayatın bir gerçeği olduğunu, tüm tarafların yararına olacak şekilde yönetilmesi gerektiğini belirtti.

Alman hükûmeti, Nijerya, Kolombiya, Hindistan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan ve Moldova ile benzer anlaşmalar imzaladı veya imzalamak üzere. Bu ortaklıkların amacı, düzensiz göçü azaltıp yasal göçü güçlendirmek. Göç Anlaşmalarından Sorumlu Özel Temsilcisi Joachim Stamp, düzensiz göç yerine düzenli göçün teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Alman Bilim ve Politika Vakfı'ndan Göç Uzmanı Steffen Angenendt ise, bu tür anlaşmaların önemli olduğunu ancak her derde deva olmadığını, geçmişteki benzer anlaşmaların genellikle etkisiz kaldığını veya beklenen etkiyi yaratmadığını belirtti.

Angenendt, Almanya'nın modern bir göç ülkesi olma yolunda bir paradigma değişikliği gerçekleştirmesi gerektiğini, özellikle işçi göçünü kolaylaştırmanın odak noktalarından biri olması gerektiğini vurguladı. Rusya'nın saldırısının ardından Almanya'ya gelen Ukraynalı sayısının arttığını, bu durumun özellikle belediyeler üzerinde büyük baskı yarattığını ve Almanya'daki vasıflı işçi sıkıntısını çözmek için niteliklerin tanınması ve dil öğretiminin genişletilmesi gerektiğini belirtti. Belediyeler ve ilçeler, mültecilerin kabulü konusunda hâlâ zorluklar yaşadıklarını ifade ediyor.

Geri Dön 14 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN