Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Almanya: AB'nin genişlemesinin hepimizin çıkarına

Almanya'nın Avrupa Bakanı Anna Luhrmann, AB'nin genişlemesinin herkesin çıkarına olduğunu söyledi.

Almanya ve Fransa, Avrupa Birliği'nin genişlemesini desteklemek ve bu yönde reformları hayata geçirmek amacıyla bir dizi adım atmaya hazır olduklarını açıkladılar.

Almanya'nın Avrupa Bakanı Anna Luhrmann, AB'nin genişlemesinin tüm üyelerin çıkarına olduğunu vurgulayarak, AB'nin bu genişlemeye hazır olmasını sağlamak için gerekli adımları atma zamanının geldiğini belirtti.

Bu bağlamda, uzmanlar tarafından hazırlanan bir raporda, AB'nin 2030 yılına kadar genişlemeye hazır olması hedefinin belirlenmesi gerektiği öneriliyor. Bu hedefe ulaşabilmek için vergilendirme, maliye ve dış ilişkiler gibi kritik konularda oybirliği yerine nitelikli çoğunluğun kabul edilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Avrupa Birliği, en son 2013 yılında Hırvatistan'ı birliğe dahil ettikten sonra genişleme konusunda önemli adımlar atmamıştır. Ancak Bulgaristan ve Romanya'yı 2007 yılında kabul etmişti ve Türkiye ile tam üyelik müzakereleri 2005 yılında başlamıştı. Bu reformlar, AB'nin gelecekteki genişlemelerine hazırlık olarak görülüyor.

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN