Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2023 Cuma

Almanlar kişi başına 26 bin avro alım gücüne sahip

Pazar araştırmalarına göre Almanların alım gücü 26 bin 271 avroya ulaştı. Avrupa'da ilk sırada 68 bin 843 avroyla Liechtenstein bulunuyor.

Almanların kişi başına düşen satın alma gücü, pazar araştırma enstitüsü GfK'nın bir araştırmasına göre 26 bin 271 avroya ulaşırken, Avrupa genelindeki ortalama satın alma gücü sadece 17 bin 688 avro seviyesinde kaldı.

GfK'nın açıklamasına göre, bu yıl zorunlu ödemeler dahil olarak hesaplandığında, Almanya, kişi başı satın alma gücü sıralamasında sekizinciden dokuzuncu sıraya geriledi.

Araştırmaya göre, kişi başına 68 bin 843 avroyla Liechtenstein, Avrupa'da en yüksek satın alma gücüne sahip ülke olarak öne çıkarken, İsviçre, Lüksemburg, İzlanda, Danimarka, İrlanda, Avusturya ve Norveç de yüksek sıralamalarda yer aldılar. En düşük satın alma gücüne sahip ülkeler arasında ise Belarus, Kosova ve Ukrayna bulunuyor; bu ülkelerde yaşayanların kişi başı ortalama satın alma gücü yalnızca 2 bin 478 avro.

Geri Dön 27 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN